Prijava



zgodovina-ducatija
DOC-logo
bovha-logo
shell-logo
wurth-logo
ohlins-logo
dre-logo
nova-motolegenda-logo

hrcek.si - računalniške storitve in servis

Naslovnica Ducati novice Nova obdavčitev na motorna vozila
Nova obdavčitev na motorna vozila PDF Natisni E-pošta
Prispeval Miha Kočevar   
Ponedeljek, 08 Februar 2010 20:13

Sprejeta je bila novela zakona  o spremembah in dopolnitvah zakona o davku na motorna vozila. Motorna kolesa in kolesa z motorjem bodo po novem obdavčena po naslednji tabeli:

Obdavčitvena lestvica:
do vključno 25 kW 1,50%
nad 25 do vključno 50 kW 2%
nad 50 do vključno 75 kW 3%
nad 75 kW 5%
Dvotaktni motorji 3%
Euro 2 motorji dodatnih 5%
Slabši od Euro 2 dodatnih 10%
Električni motorji 0,50%

Stopnja davka za motorna vozila iz tarifne oznake 8711 ter trikolesa in štirikolesa je odvisna od moči motorja in znaša:
Za motorna vozila iz prejšnjega odstavka z dvotaktnim motorjem na notranje zgorevanje, se stopnja davka, določena v prejšnjem odstavku, poveča za tri odstotne točke.                 
Za motorna vozila iz trinajstega odstavka tega člena s stopnjo izpusta nižjo od Euro 2, se stopnja davka, določena v trinajstem odstavku tega člena, poveča za deset odstotnih točk.
Za motorna vozila iz trinajstega odstavka tega člena, razen za kolesa z motorjem, s stopnjo izpusta Euro 2, se stopnja davka, določena v trinajstem odstavku tega člena, poveča za pet odstotnih točk.
Ne glede na določbo trinajstega odstavka tega člena, je za motorna vozila iz trinajstega odstavka tega člena z motorjem izključno na električni pogon, stopnja davka 0,5 %.

vir: www.motosvet.com


Komentarji
Iskanje
Only registered users can write comments!
 
Oblikovanje in izdelava: hrcek.si